Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Skip Navigation
 

Archiwum

Rok szkolny 2010/2011 - semestr 1

 

21 stycznia 2011 - Dzień Babci i Dziadka w klasie III B

Dnia 21.01.2011 w naszej szkole klasa III B szkoły podstawowej zaprosiła swoje kochane babcie i dziadków na miłą uroczystość z okazji ich święta. Uczniowie długo się przygotowywali do zaprezentowania inscenizacji pt. „Rzepka”. Śpiewali piosenki z pokazywaniem gestów o babci, a także uroczyście z pomocą tatusiów odśpiewali babciom i dziadkom STO LAT.
 

20 stycznia 2011 - XVI szkolny konkurs pięknego czytania

Dnia 2011.01.20 roku w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Nr. 13 w Białymstoku odbył się XVI szkolny konkurs pięknego czytania.
W konkursie wzięło udział 23 uczestników, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W skład komisji weszli: p. dyrektor M. Uczkuronis, p. D. Brzozowska, p. A. Papasz i p. E. Zin.
Komisja oceniała przygotowanie uczestników, płynność czytania, odpowiednią intonację i modulację głosu oraz ogólną prezentację.
 

19 stycznia 2011 - Zabawa karnawałowa w brazylijskich rytmach

Zespół Szkół Nr 13 w Białymstoku bawi się w brazylijskich rytmach

19 stycznia 2011 r. w Zespole Szkół Nr 13 w Białymstoku odbyła się zabawa karnawałowa, na którą zostali zaproszeni zaprzyjaźnieni Brazylijczycy: Pollliana Ozga oraz Jane i Cleres Pecheco. „Wyruszyliśmy” z nimi w podróż do Brazylii.
 

13 stycznia 2011 - Rozdanie nagród laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Moja ulubiona maskotka"

Dnia 13 stycznia w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Moja ulubiona maskotka". Najpiękniejsze prace przedstawili wychowankowie Domu Pomocy Społecznej w Zaściankach, przedszkolaki z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego "Tęczowego" i uczniowie naszej szkoły.
 

13 stycznia 2011 - Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową stał się tradycją naszej szkoły. Chętnie biorą w nim udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Techniki wykonanych prac są naprawdę zaskakujące. W tym roku nowość stanowiła szopka batikowa oraz szopka drewniana z ruchomymi elementami.
 

12 stycznia 2011 - "Nutoskoczki" nagrodzone w Ekumenicznym Konkursie Kolęd i Pastorałek

Dnia 12 stycznia 2011r. zespół "Nutoskoczki" wziął udział w Ekumenicznym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Zespół Szkół Nr 16 w Białymstoku. Został nagrodzony za wykonanie i grę na flażoletach.
 

11 stycznia 2011 - Apel pod hasłem „Pomagamy na co dzień i od święta”

Dnia 11.01.2011 odbył się w naszej szkole apel pod hasłem „Pomagamy na co dzień i od święta”. Do udziału w apelu została zaproszona dyrektor białostockiego PCK pani Elżbieta Paszkowska, opiekuna wolontariuszy z VIII LO, którzy opiekują się naszymi uczniami. Pani dyrektor E. Paszkowska przypomniała historię powstania PCK. Uczniowie naszej szkoły postanowili zbierać fundusze na pomoc dzieciom ze szkoły w Lusace.
 

21 grudnia 2010 - Jasełka i Wigilia

Jak co roku w naszej szkole przedstawiane były jasełka, a później odbyło się łamanie opłatkiem.
 

17 grudnia 2010 - Podsumowanie akcji „Grosik dla zwierzaka”

W grudniu Samorząd Uczniowski zakończył coroczną akcję „Grosik dla zwierzaka”. Zebraliśmy karmę, konserwy, koce i 54 zł, za które dokupiliśmy 20 kg suchej karmy. 17 grudnia klasa III d gimnazjum wraz z panią Anią Prokopczuk przekazała te dary zwierzętom z białostockiego schroniska.
 

10 grudnia 2010 - VI Edycja Konkursu Muzycznego "Jaka to kolęda?"

Dnia 10 grudnia 2010 r w naszej szkole odbyła VI Edycja Konkursu Muzycznego "Jaka to kolęda?" . Udział w konkursie wzięli wszyscy uczniowie z kadrą nauczycielską, dyrekcją i rodzicami. Impreza w prowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, dostarczyła wiele wrażeń i radości.
 

9 grudnia 2010 - I Szkolny Mikołajkowy Turniej Jedynek Siatkarskich

9 grudnia w naszej szkole odbył się I Szkolny Mikołajkowy Turniej Jedynek Siatkarskich. W zawodach wzięło udział 9 uczniów klas A: IV-VI i I-III gimn. Uczestnicy grali systemem "każdy z Każdym" po 3 minuty, wykazując przy tym duże zaangażowanie i wolę walki. Zwycięzcą został Krzysztof Cymbor, który wygrał aż 7 spotkań, tytuł zawodnika "fair play" otrzymała Larysa Bycul.
 

9 grudnia 2010 - Olimpijka dla uczniów klas I- III

W Zespole Szkół Nr 11 rozegrana została olimpijka pod hasłem ,,Wesoło i zdrowo bawimy się na sportowo”. Reprezentantami naszej szkoły byli: Monika Kazimierska, Ewa Danilczuk , Agatka Karpiesiuk, Natalia Brzozowska i Radosław Parfieniuk. Rozegranych zostało 6 konkurencji podczas których zawodnicy nie tylko walczyli o jak najlepszy wynik, ale również doskonale się bawili.
 

8 grudnia 2010 - "Nutoskoczki" i "Kluczyk" w Przeglądzie Muzycznym pod hasłem "Muzyka i my"

Dnia 8 grudnia 2010r. zespół "Nutoskoczki" i zespół flażoletowy "Kluczyk" brał udział w Przeglądzie Muzycznym pod hasłem "Muzyka i my" zorganizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Białymstoku.
 

7 grudnia 2010 - Pływackie Zawody Mikołajkowe

Na pływalni DPS w Zaściankach nasi sportowcy wzięli udział w ,, Zawodach Mikołajkowych” Każdy zawodnik mógł pochwalić się swoimi umiejętnościami pływackimi. Tym razem czas wyścigu nie był ważny liczyły się chęci i sam start. Nikt nie przegrał, każdy wygrał i otrzymał prezent od Świętego Mikołaja.
 

4 grudnia 2010 - IX Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

Nasza szkoła wraz z Podlaskim Oddziałem Wojewódzkim PTSS ,,Sprawni Razem” pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty zorganizowała już po raz dziewiąty Regionalny Turniej Tenisa Stołowego. W skład reprezentacji Zespołu Szkół Nr 13 weszli: Ewa Januszczyk, Michał Grunert i Michał Tuchliński. Ewa zajęła III miejsce Michał G. zajął II miejsce i Michał T zajął III miejsce.
 

6 grudnia 2010 - Wystrzałowe "Mikołajki”

Po raz kolejny udowodniliśmy, że nielada z nas strzelcy. Strzelaliśmy, jak zwykle, na strzelnicy UKS-u Kaliber, biorąc udział w zorganizowanej dla nas imprezie „Wystrzałowe Mikołajki”. Pierwsze miejsce wywalczyła Justyna Kucharewicz z IIIc. Srebro trafiło do Kamili Andruszewicz z IIId, a brązowy medal otrzymała Kasia Skrobczyńska z IIIc. Gratulujemy!
 

26 listopada 2010 - Spotkanie z "dzielnicowym"

26 listopada 2010 roku odbyło się spotkanie z aspirantem M. Woroszyło dzielnicowym naszego osiedla. Opowiedział uczniom klas starszych o swojej ciekawej i trudnej pracy oraz poinformował młodzież o odpowiedzialności karnej za popełnione wykroczenia i przestępstwa.
 

25 listopada 2010 - Andrzejki

25 listopada 2010 roku odbyła się "wyśmienita" zabawa Andrzejkowa, prowadzona przez wolontariuszy z PCK- uczniów LO nr VIII w Białymstoku. Wróżbom, zabawom, konkursom nie było końca! Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie Andrzejkowe. Wszyscy uczniowie biorący udział w zabawie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami przez wolontariuszy.
 

24 listopada 2010 - „Dzień Pluszowego Misia” w naszej szkole

Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Apel zorganizowany przez SU pomagał poprowadzić zaprzyjaźniony Miś Jogi. Prócz słodkich, miodowo- czekoladowych konkursów, mieliśmy także możliwość zapoznania się z ciekawostkami o życiu niedźwiedzi brunatnych. Na koniec obejrzeliśmy wystawę „Wszystko z misiem”, która stworzona została dzięki pomocy WSZYSTKICH uczniów naszej szkoły. Dziękujemy!
 

23 listopada 2010 - "PROMYCZEK" na występach z bajką "Kot w butach"

W dniu 23 listopada 2010 r. teatrzyk kukiełkowy Promyczek został zaproszony na Andrzejki w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku. Impreza ta miała na celu integrację osób niepełnosprawnych z różnych placówek. Nasz teatrzyk kukiełkowy wystąpił w części artystycznej i przedstawił bajkę "Kot w butach".
 

19 listopada 2010 - VI Olimpiadzie Ekologicznej

19 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Olimpiadzie zorganizowanej przez Zespół Szkół Specjalnych w Hajnówce. Braliśmy udział w zabawach sportowych oraz konkurencjach o treści ekologicznej. Podziwialiśmy również występ grupy tanecznej oraz zawodników sekcji Judo. Czas spędziliśmy w miłej atmosferze i z chęcią pojedziemy tam za rok :)
 

10 listopada 2010 - Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

10 listopada spotkała się cała społeczność naszej szkoły na uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
 

10 listopada 2010 - Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Polski żołnierz"

Jak co roku, w związku z rocznicą Narodowego Święta Niepodległości, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny. Tegoroczny temat to „Polski żołnierz”. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Ostrowski z grupy terapeutycznej VIb. Gratulujemy!
 

10 listopada 2010 - Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 10.11.2010 odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas I. Uczniowie i rodzice bardzo przeżywali tę podniosłą chwilę. Starsi koledzy z klasy II i III byli dumni, że mogli wspólnie powitać pierwszaków „ na wesoło” wierszem i piosenką.” Wszystko przebiegło sprawnie i pani Dyrektor, po wysłuchaniu ślubowania, dokonała obrzędu „Pasowania” ogromnym ołówkiem: Agatki, Damiana, Adriana, Kubusia i Darka na pełnoprawnych uczniów Zespołu Szkół NR 13.
 

9 listopada 2010 - Wręczenie stypendiów za osiągnięcia w nauce i osiągnięcia sportowe

Dnia 9.11.2010 roku podczas uroczystego apelu zostało nagrodzonych 7 uczniów za osiągnięcia w nauce i 4 uczniów za osiągnięcia w sporcie. Dyplomy wręczyła Pani Dyrektor Jolanta Woińska. Na cześć nagrodzonych zostały odegrane fanfary a zespól „Nutoskoczki” zadedykował wszystkim laureatom wykonane przez siebie piosenki.
 

25 października 2010 - Koło Turystyczno-Krajoznawcze realizuje swoje plany

W październiku zwiedziliśmy wystawę „TEATR KRZYSZTOFA RAUA” w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Profesor Krzysztof Rau - obchodzi jubileusz pięćdziesięciolecia pracy twórczej. Wystawę tworzą lalki z nagradzanych spektakli, fotografie wykonane w trakcie ich trwania, afisze, dyplomy, recenzje prasowe, gratulacje składane reżyserowi przez przyjaciół - ludzi sztuki, nauki i widzów oczarowanych jego talentem.
 

27 października 2010 - Spotkanie z dogoterapeutą pt. "I kudłate i łaciate..."

Dnia 27.10.2010 w ramach realizacji programu edukacyjnego "Nietypowe zawody wspólczesne" odbyło się spotkanie z dogoterapeutą pt. "I kudłate i łaciate...". Pani Małgosia przybyła ze swoim podopiecznym labradorem "Frankiem". Dogoterapeutka opowiedziała swoim najmłodszym uczniom o zasadach opiekowania się psem.
 

19 października 2010 - Spotkanie pt. „Misje w Afryce”

Dnia 19.10.2010 odbyło się w naszej szkole spotkanie pt. „Misje w Afryce” w związku z trwającym Tygodniem misyjnym w spotkaniu uczestniczyły najmłodsze klasy naszej szkoły. Najważniejszym gościem spotkania była p. Basia Siemionkowicz - nauczycielka klasy I, która spędziła cały rok w Zambii na misjach. Pani Basia opowiedziała nam o swojej pracy w afrykańskiej szkole, o codziennym trudnym życiu jej nowych uczniów.
 

20 października 2010 - Uroczyste obchody 20 lecia szkoły

Istniejemy już dwadzieścia lat. Z tej okazji 20 października 2010 roku uroczyście obchodziliśmy nasze urodziny. Na uroczystość przybyło dużo zaproszonych gości – przedstawicieli władz oświatowych i miasta oraz przyjaciele szkoły. W części artystycznej wystąpili uczniowie oraz teatrzyk „Belferek” wsparty przez rodziców. Po oficjalnych przemówieniach i części artystycznej nastąpiła najmilsza część uroczystości – wspólna degustacja urodzinowego tortu.
 

08 paźdzernika 2010 - Wyjście do Muzeum Wojska

Klasy IIId i IVa obejrzały nową ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Wojska dotyczącą życia Polaków zesłanych na Sybir oraz losów mieszkańców naszego regionu w latach 1939-1956. Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła broń palna, którą można było dotknąć, załadować, poczuć jej ciężar (niektóre z karabinów ważą po 5 kg), oraz wspaniałe mundury.
 

4 października 2010 - Szkolna grupa tańca "Błysk" wystąpiła na Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku

W dniu 4.10.2010. szkolna grupa tańca "Błysk" wystąpiła na Międzynarodowym Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku. Uczniowie zaprezentowali na deskach Teatru Dramatycznego piękny taniec pt. "Ptaki" do muzyki M. Lorenca.
 

1 października 2010 - Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Na początku października członkowie samorządów klasowych wybrali spośród siebie Samorząd Uczniowski. W tym roku przewodniczącym został Piotr Szymkuć z IIA, a jego zastępcą, ciesząca się niegasnącą popularnością i zaufaniem, została Anna Czyżewska. Gratulujemy!
 

30 września 2010 - I INTEGRACYJNY WYJAZD DO Hermanówki

W dniach 30 września i 1 października miał miejsce I INTEGRACYJNY WYJAZD uczniów, rodziców zespołu rewalidacyjno-wychowawczego oraz nauczycieli. W czasie pobytu osobami szczególnie ważnymi były mamy. Polyanna z Brazylii – zrobiła mamom makijaż, ks. Paweł opowiedział o Islandii, zaproszona Ania miała piękny recital przy świecach, córka Pani Basi – Ula robiła kolczyki. Było też kino nocne i spacer po okolicy. W piątek odbył się jeszcze koncert Poly której towarzyszył chórek w postaci Marleny oraz na bębenku x Paweł. Bardzo dobrze nam było w Hermanówce.
 

29 września 2010 - Koncert pt."Odkryj skarby muzyki klasycznej"

Dnia 29.09. 2010 nasza szkoła wzięła udział w koncercie pt."Odkryj skarby muzyki klasycznej" w wykonaniu uzdolnionej młodzieży ze Szkoły Muzycznej im.F.Chopina przy Podlaskiem Centrum Sztuki w Białymstoku. Koncert odbył się w "Białostockich spodkach" i był poświęcony naszemu wielkiemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi.
 

29 września 2010 - Ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy

Dnia 29 września 2010 roku do świetlicy szkolnej zawitał ratownik medyczny z Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. Uczniowie mieli okazję na fantomach treningowych spróbować swoich sił przy resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wspólnie ćwiczyliśmy układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, bezpiecznej. Dzieci były bardzo zaangażowane i z chęcią podejmowały próby udzielania pierwszej pomocy.
 

28 września 2010 - Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Dnia 28 września 2010 r. odbył się w naszej szkole pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Uczniowie zapoznali się ze schematem udzielania pomocy osobie nieprzytomnej i przytomnej. Dowiedzieli się jak postępować w przypadku zakrztuszenia, oraz jak okryć osobę przegrzaną i wychłodzoną.
 

27 września 2010 - Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

W Zespole Szkół Nr 5 im. Wł. Broniewskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka, na które zaproszeni zostali wybrani uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w Białymstoku. Naszą placówkę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
 

8 września 2010 - "Jak powstaje chleb?"

Dnia 8.09.2010 odbyła się w naszej szkole prezentacja multimedialna pt. „Jak powstaje chleb”. Spotkanie poprowadził zaprzyjaźniony z placówką „Doktor Miodek” – dr hab. Inż. Sławomir Bakier. Uczniowie zapoznali się z historią pieczenia chleba.
 

10 września 2010 - X Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

13- tysięczny tłum przeszedł przez Białystok. To był jubileuszowy X Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, najbardziej wymowny dowód pamięci o wszystkich ofiarach deportacji na Wschód. W tym roku Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru przeszedł w intencji upamiętnienia 70. rocznicy trzech pierwszych wywózek na Wschód, 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także upamiętnienie ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
 

2 września 2010 - Pani Jolanta Jankowska i Michał Grunert otrzymali medale Diligentiae

Podczas Inauguracji Pan Prezydent wyróżnił medalami „Diligentiae” najpilniejszych uczniów białostockich szkół oraz nauczycieli – ich Mistrzów.
Wyróżnienie to stanowi kontynuację historii Białegostoku sprzed ponad dwustu lat , kiedy to król Stanisław August Poniatowski ustanowił medal „Diligentiae” – za pilność, dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej.
Z naszej szkoły takie wyróżnienie przypadło w udziale Pani Jolancie Jankowskiej i Michałowi Grunert uczniowi klasy gimnazjalnej III C.
 

1 września 2010 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Wakacje minęły bardzo szybko i znów zaczyna się rok pracy w szkole. Na nasz uroczysty apel przybyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wielu rodziców i opiekunów.
 
 
« powrót|drukuj